Přátelství přes internet | + Má vlastní zkušenost

prosince 10, 2017

Přátelství přes internet. Jaké to je? A co to pro mě znamená? Článek mě původně napadl napsat, protože mi přijde, že takové přátelství mnoho lidí odsuzuje aniž by si o tom poslechli více. Tímhle článkem bych taky chtěla říct, ať se takového přátelství nebojíte. Je to zbytečné. Začátky jsou možná krušné, ale pokud je překonáte a zvyknete si na to, může z toho vzejít něco úžasného.

Vezmu to hezky popořadě. Co si asi každý vybaví, když se řekne "kamarád/ka přes internet"? Řekla bych, že hodně lidí v mém věku si představí člověka, se kterým si třeba chatují každý den a ještě se ani neviděli. Může být jak z ČR, tak i z daleko větší dálky. Hodně dospělích, jež nejsou zasvěceni do virtuálního světa, si představí něco jako internetového úchyla, který má přílišný zájem o jejich dítě. Řekla bych, že taková reakce je přehnaná. V dnešní době se to dá snadno odhalit a pokud v té hlavě něco máte, poznáte to.

Jaká je tedy výhoda internetového přátelství? Jedna z hlavních je ta, že můžete najít člověka, jakého byste nenašli nikdy ve vašem okolí. Člověka, který může mít úplně stejné zájmy a bude vás bezmezně podporovat. Výhodou, ano opravdu to považuju za výhodu, je, že se nemusíte vídat každý den, protože ten člověk bydlí většinou daleko. Proto je velmi úžasný pocit čekat na vaše první, ale i druhé, třetí, čtvrté a všechna setkání. Věřte mi. Užijete si to ještě více, když se budete vídat tak málo. Taky tady ten člověk bude pořád pro vás. 


A teď k mé zkušenosti. Pro mě osobně takové přátelství přes internet znamená hodně a v jednom případě si nedovedu představit, kdyby neexistovalo. Dokonce se rozrostlo do takové míry, že o sobě dokážu tvrdit, že jsem na své kamarádce velmi závislá.

Moje nejlepší kamarádka je právě kamarádkou přes internet, ale skoro nikdo, kdo o tom nevěděl, tomu nevěřil. My jsme se poprvé seznámily v roce 2012 s tím, že jsme se doslova nenavíděli, nebo alespoň z mé strany (Důvodem byla stejná přezdívka a taky to, že její tehdejší kamarádka ji vyměnila za mě). Později jsme si ale začali více psát. Nessie, tehdy jsem ji znala pod jménem Lovely, mi chválila mé práce a po chvíli jsme v sobě našli zalíbení. Hlavně prostřednictvím Harryho Pottera. Nebýt něj, nejspíš by jsme se stále nebavily (Díky Joanne)


V tom období jsme si začaly psát opravdu hodně ještě s jednou dívčinou. Taky jsme si začínaly volávat na Skypu. Zatím jsme se oslovovaly pouze přezdívkami. Větší zlom nastal, když jsem měla v roce 2014 narozeniny. Poslala mi spolu s tou druhou dívčinou dárek a k tomu napsala dopis, kde se mě ptala, zda mě může oslovovat jménem. A už to začalo být trochu osobnější.

V ten rok jsme se také poprvé viděli a to o Vánocích 2014, naštěstí je totiž z ČR. Bylo to takové spíš trapné setkání, jelikož tehdy jsem byla čistým introvertem a ona také. Pořádné setkání proběhlo až v roce 2015 a trvalo týden. Bylo to v létě, hned po mém ukončení deváté třídy. V tomhle roce se potvrdilo, jak jsme stejné, protože se to odrazilo i v našem vzhledu. Většině lidem to připadá vtipné a říkají si že to nemůže být náhoda, ale ona opravdu byla.


Dnes si troufám říct, a jsem si jistá, že Nessie bude souhlasit, že naše přátelství je světlem, které prosvítá našimi temnými kouty. Jsme si vzájemnou oporou v takové míře, jak jen dokážeme být. Jak jsem řekla, jsem na ni totálně závislá a život bez ní si nedovedu představit. Je to pro mě člověk na prvním místě. Poslední dobou se naštěstí vídáme docela často a snažíme se čím využít jakoukoliv záminku.


To by byla tedy má vlastní větší zkušenost. Ovšem není to jen ona. Mám i další taková přátelství. Některé vznikly podobně, u jiných jsem neměla na výběr (když se vám někdo odstěhuje, nebo naopak když někoho potkáte daleko od domova). Zajímá mě samozřejmě, co si o tom myslíte vy? Taky někoho takového máte? Jak jste se třeba poznali?

You Might Also Like

4 komentářů

 1. To je neuvěřitelný. Fakt vypadáte jak ségry.

  OdpovědětVymazat
 2. Také mám spoustu lidí, které jsem potkala přes internet a jsou pro mě opravdu velmi důležití. :)
  Ale s nikým si nejsem vzhledově podobná jako vy dvě! to je fakt neuvěřitelné!

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 3. Nikdy jsem přátelství pře internet nevyhledávala, ale občas se věci seběhnou a bum najednou mám kamarádi. Naprosto skvělí kamarádi a vím, že ve svém okolí bych nikoho takového nenašla. Takže přátelství přes internet je podle mě asi ten nejlepší způsob, jak se s někým spřátelit.

  OdpovědětVymazat